banner208

Odunpazarı'nda 'kurban olun HDP'ye' polemiği!

Odunpazarı Belediye Meclisinde CHP'liler seçim mutabakatını okudu. AK Partililer salonu terk etti. İrfan Kılınç "Kurban olun HDP'ye siz" dedi. O sözlere tepki

SİYASET 04.04.2023, 11:08
Odunpazarı'nda 'kurban olun HDP'ye' polemiği!
banner209

CHP'li Kazım Kurt'un başkanı olduğu Odunpazarı Belediyesi Meclisi’nin Nisan Ayı oturumunda sert tartışmalar yaşandı. CHP tarafının Milleti İttifakı’nın seçim mutabakatını okumasıyla birlikte ortam gerildi. AK Parti grubu toplantıyı terk ederken CHP’li meclis üyesi İrfan Kılınç “Kurban olun HDP’ye siz” diyerek AK Parti'ye tepki gösterdi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Ümit Sezer, "Cumhur İttifakı meclis Üyelerimize yönelik yapılan çirkin tutumu şiddetle kınıyorum. Meclis Üyelerimiz, ilçemizin gündemini ele almak için bulunduğu Meclis salonunda CHP'li üyelerin sözde İttifak olmadıklarını savundukları HDP lehine yaptıkları güzellemeler kabul edilebilir gibi değildir. CHP'li Meclis Üyesi İrfan Kılınç'ın kullandığı 'Siz HDP'ye kurban olun' ifadesi kesinlikle kabul edilemez. HDP ye kurban olmak isterlerse kendileri olabilirler, neticede umudunu PKK'nın siyasi uzantısında arayan CHP ve Millet İttifakı mensuplarına daha çok yakışır HDP'ye kurban olmak. Cumhur İttifakı Meclis üyesi arkadaşlarımız bu çirkin söylemler altında Odunpazarlı hemşehrilerimizin iradesinin hakim olması gereken Meclis salonunda HDP sloganlarının hakim olması sebebiyle salondan ve toplantıdan ayrılmak zorunda kalmışlardır. Odunpazarlı hemşehrilerimizin hakkını ortada bırakmayan değerli Cumhur İttifakı Meclis Üyelerimize göstermiş oldukları bu duruş için de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum" ifadelerine yer verdi. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@