Özkan Alp: ''Hizmette önceliğimiz çocuklarımız ve eğitim''

Özkan Alp, Süleyman Çakır ve Atatürk Caddelerini ziyaretinde, mahalle sakinleri ve esnaflar ile bir araya gelerek sorunlarını ve görüşlerini dinledi.

SİYASET 22.03.2024, 15:20 22.03.2024, 15:30
Özkan Alp: ''Hizmette önceliğimiz çocuklarımız ve eğitim''

Şehrimizde Dershaneler Sokağı olarak da bilinen sokaklarda bulunan esnaf ve eğitim kurumlarını da ziyaret eden Alp, çocukların ve gençlerin Odunpazarı’nda en iyi şartları hak ettiklerini belirtti.

Dershaneler Sokağı’ndaki ziyareti sırasında esnaflar ve öğrenci velileri ile sohbet eden Özkan Alp, “Eskişehir’de ilk, orta ve lise öğrencilerimizin zamanının büyük kısmını geçirdikleri bir eğitim yuvası burası. Çocuklarımız için burada sağlıklı ve onların eğitim hayatına destek olacak, motivasyonlarını arttıracak bir düzenleme gerekiyor. Bu kadar yoğun ve çocukların, ailelerin uğrak yeri olan bir yer çöplükten geçilmiyor. Belediye temel görevi olan çöp hizmetini gerçekleştiremiyor. Çocuklarımız ve gençlerimiz en iyisini hak ediyorlar. Burası gençlerimizin ihtiyaçlarına uygun, aynı zamanda düzen ve temizlik açısından ışıl ışıl olması gereken yerlerin en başında geliyor. Dershaneler Sokağı’nın gecesi gündüzü aydınlık olmalı ki geleceğimiz aydınlık olsun.” şeklinde konuştu.

31 Mart’tan sonra göreve geldiğinde öncelikli yapacağı hizmetler arasında Dershaneler Sokağı bölgesinin yeniden düzenlenmesi ve çehresinin değiştirilerek gençlere uygun hale getirilmesi olduğunu belirten Özkan Alp, “Tek bir hedefim var, Odunpazarı’nın sorunlarını çözerek hemşehrilerimi mutlu etmek. Hemşehrilerim ne diyorsa, ne istiyorsa onu yapmak.” dedi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@