Özkan Alp: Partizanlık tarihe karışacak!

Cumhur İttifakının Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Özkan Alp, belediye çalışanlarına, seçimi kazanmaları halinde işlerine devam edecekleri mesajını verdi. Alp, “biz geldiğimizde partizanlık tarihe karışacak. Hiçbir çalışanımızın alın terlerini heba etmeyeceğiz” dedi.

SİYASET 26.02.2024, 12:42 26.02.2024, 12:44
Özkan Alp: Partizanlık tarihe karışacak!

Seçimler yaklaşırken siyasetin ısınmaya başladığı bir ortamda çalışanların işlerini kaybedecekleri söylentilerinin çıkması üzerine Özkan Alp belediye çalışanlarına seslendi. Odunpazarı’na hizmet için “Gönüller yapmaya geldik” sloganıyla yola çıktıklarını söyleyen Alp, “Sözümüzde samimiyiz. Ailesini geçindirmek için çalışanı işten çıkararak gönül yapılmaz” dedi.

Özkan Alp, çalışanların endişe etmemeleri gerektiğini söyleyerek: “Bu zamana kadar alınlarının teriyle belediyeye hizmet etmiş kıymetli emekçi kardeşlerim rahat olsunlar: Hepsinin gönüllerini fethedeceğiz. Şimdiden biz geldikten sonra daha iyi koşullarda çalışacaklarına emin olsunlar” müjdesini verdi.

Cumhur İttifakının Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İdris Nebi Hatipoğlu da çıkarılan söylentiler üzerine belediye çalışanlarını rahatlatan bir demeç vermişti. Özkan Alp belediye çalışanlarına şu mesajları verdi:

İŞÇİLERE SÖZ VERDİ

“Bu zamana kadar belediye için emek harcamış çalışan kardeşlerimizin huzurunu bozacak şekilde yapılan bir propaganda ahlakını asla kabul etmiyoruz. İşbaşına gelirsek çalışanların işlerini kaybedeceği söylentileri çıkarılıyor. Kıymetli emekçi kardeşlerimiz merak etmesin. Hiçbirinin alın terlerini heba etmeyeceğiz. Büyükşehir adayımız Sayın Nebi Hatipoğlu Bey çalışanlara yönelik müjdelerini verdi. Her sözünün altına imzamızı atıyoruz. Göreve geldiğimizde tabii ki biz de Odunpazarı Belediyesi olarak Büyükşehir ile beraber yürüyeceğiz.”

PARTİZANLIK TARİHE KARIŞACAK

Her seçim döneminde belediye çalışanlarının işini kaybetme endişesi yaşadığını söyleyen Alp, mesajlarına şu şekilde devam etti: “Biz geldiğimizde partizanlık tarihe karışacak. Belediyede çalışan kardeşlerimiz her seçim döneminde ister istemez böyle bir endişe yaşar. Bu bilindiği için kasıtlı dedikodular çıkarılır. Ben çalışanlarımızın bir kardeşi olarak söz veriyorum: Bu endişeler gereksizdir. Gece evinizde rahat uyuyun. Akşam mesainizi bitirip evinize gittiğinizde ailenizle huzurlu vakit geçirin. Sadece bizim işbaşına gelmemizin heyecanını ve hevesini yaşayın. Biz, ‘Gönüller yapmaya geldik’ diyerek yola çıktık. Halkımızın da gönlünü yapacağız, çalışanlarımızın da gönlünü yapacağız. Biz, alın teri dökenin dostuyuz. Sizleri seviyoruz, siz de bizi seveceksiniz.”

HATİPOĞLU’NUN SÖZLERİNİ HATIRLATTI

Dinamik biçimde hizmet etmek için bütün belediye çalışanlarının huzurlu ve mutlu olmaları gerektiğinin altını çizen Özkan Alp, Nebi Hatipoğlu’nun verdiği sözlerin kendilerini de bağlayan sözler olduğunu vurguladı: “Sayın Hatipoğlu’nun müjdelediği: Çalışanlarımız için kreş, kreşte ücretsiz bakım ve eğitim, otopark imkânı, sosyal denge tazminatı taahhütleri bizim de taahhüdümüzdür. Göreve gelir gelmez ilk önce bunları sağlayacağız ki hem çalışanlarımızın gönüllerini yapalım hem de büyük bir moral ve dinamizmle hep birlikte yola çıkalım.”

KASITLI DEDİKODULAR

Olumsuz söylentilere değil hizmete odaklanılmasını isteyen Alp, şunları söyledi: “Kıymetli emekçi kardeşlerimize diyorum ki: Kasıtlı çıkarılan dedikodulara kulak asmayın. Odunpazarı halkı bizden hizmet bekliyor. Zihnimizi ve emeğimizi hep birlikte bunun için yoralım. Odunpazarı’nın bu zamana kadar göreceği en büyük hizmetleri birlikte yapacağız. Odunpazarlılar da mutlu olacak, siz de mutlu olacaksınız. Halkımız ve siz mutlu olunca biz de mutlu olacağız. Biz çevremizde gönlü kırık, mutsuz insan istemiyoruz. Mutluluk rahmettir. Bu rahmeti inşallah hep birlikte yaşayacağız.”

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@