Recep Taşel'den tartışmalı toplantıya ilişkin flaş açıklama!

CHP Eskişehir İl Başkanlığı milletvekili aday adayı toplantısı yaptı, birbiri ardına eleştiriler geldi... Başkan Recep Taşel, Sağlı Sollu Haber'e konuştu...

SİYASET 30.03.2023, 13:53
Recep Taşel'den tartışmalı toplantıya ilişkin flaş açıklama!

SAĞLI SOLLU HABER - ÖZEL

Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir İl Başkanlığı tarafından milletvekili aday adayı tanıtım toplantısı Odunpazarı Belediyesi'ne ait olan Hasan Polatkan Kültür Merkezi'nde 28 Mart Salı günü saat 20.00'de gerçekleştirilmişti.

Toplantının öncesinde ve sonrasında saat ve salon tercihinin yanlış olduğu, aday adaylarına konuşmaları sırasında eşit mesafede yaklaşılmadığı, organizasyonda sorunlar yaşandığı konularından eleştiriler yükseldi.

Sağlı Sollu Haber Genel Yayın Yönetmeni Arif Anbar'a ulaşan CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel, eleştirilere yanıt verdi.

Taşel, şunları söyledi:

‘AMAÇ ADAY ADAYLARIMIZDAN EN FAZLA VERİMİ ALABİLMEK’ 

“Toplantıyı geçen hafta Pazar günü yapacaktık ancak aday adayları tam netleşmediği için yapamadık. Aday adaylarımız netleştikten sonra toplantıyı hafta içi yapmamızın nedeni de, kesin aday listelerinin verileceği tarih olan 9 Nisan’a kadar aday adaylarımızın daha fazla çalışmasını sağlamak. Bu Pazar günü yapsaydık aday adaylarımızın tümü daha az sahada olacaklardı. Geçtiğimiz Salı günü yaptık ki, aday adaylarımız sistemli bir organizasyon dahilinde daha önceden sahaya çıktı. İl başkanlığımız tarafından tüm aday adaylarımızın içerisinde olduğu bir çalışma başlattık. Aday listesini vereceğimiz tarihe kadar tüm ilçelerimize ulaşmış olacaklar. Bu da hem aday adaylarımız hem de partimiz için olumlu bir çalışma olacak, meyvelerini alacağız. Yani buradaki amaç aday adaylarımızdan en fazla verimi alabilmek. Burada önemli bir durum daha var. Aday adaylarımızın bu süreç içerisindeki çalışma performanslarına, partinin verdiği görevi ne derece yaptıklarına bakacağız ve sonucu bir rapor dahilinde aday listesi YSK’ya verilmeden, karar aşamasında Genel Merkez’e ulaştıracağız.

Bunun yanı sıra merkez ilçelerimiz olan Odunpazarı ve Tepebaşı ilçe başkanlarımızdan da bir çalışma raporu isteyeceğim. O rapora göre görevlendirmeler yapacağız. 

‘BÜYÜK SALONLARDA KOPUŞLAR PEK GÜZEL GÖRÜNTÜ VERMİYOR’ 

Partililerimizin, toplantıya ilgilerinin olacağını biliyorduk. Tercih ettiğimiz salonunun taşacağını da biliyorduk. Ancak büyük salonlarda kopuşlar pek güzel görüntü vermiyor. Orta halli bir salonda katılanlardan ayrılanlar olsa bile sorun yaşanmıyor. 

NURAY AKÇASOY, GARİP YILDIRIM VE KADİR KODAK OLAYI… 

Aday adaylarımızın konuşma süresini üç dakika olarak belirlememizin nedeni, katılımcılarımızın sıkılmasının önüne geçmekti. Evet, aday adaylarımız sürelerini aşınca, toplantıyı yöneten kişi olarak nezaket çerçevesinde toparlamalarını istemek benim görevim. Bu anlamda adil yaklaşım sergiledim. Zaten konuşma süresi üç dakika, ben altıncı dakikadan sonra uyarılarıma başladım. Nuray Hanım’a da benzer şekilde yaklaştım, orada bir sorun yok, herkese eşit mesafede yaklaşıp söz hakkı verdim. Garip Bey konusunda da öyle. Evet, su sorunu oldukça önemli, Garip Bey de bu işin uzmanı. O nedenle bir basın toplantısı düzenleyerek sorunu detaylarıyla anlatmasını önerdim salonda. Herhalde önümüzdeki günlerde bir basın toplantısı düzenleyecek. Yani toplantıyı yöneten olarak haksızlık yapmamak adına özen gösterdim, kaldı ki hangi aday adayımız kaç dakika konuştu hepsinin kaydı var, yani ortada bir adaletsizlik yok. Kadir Bey konusunda bir talihsizlik yaşadığımızı kabul ediyorum. Bunu Kadir Bey’e de ilettim, bir haksızlık yaşandığını söyledim. Ancak otopark kapanacaktı, o duyuruyu yapmak zorunda kaldık. Daha sonrasında salon toplandı ve Kadir Bey konuşmasını daha diri bir salona yaptı.”

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@