SES Partisi’nden Filistin Büyükelçiliği’ne ziyaret

SES Partisi Genel Başkanı Ayhan Bilgen ve beraberindeki heyet, Filistin Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa ile bir araya gelerek bölgedeki son durum hakkında değerlendirmelerde bulundu. Ziyarette partinin Eskişehir İl Başkanı Kasım Karakaş da yer aldı. 

SİYASET 26.10.2023, 15:36 26.10.2023, 15:53
SES Partisi’nden Filistin Büyükelçiliği’ne ziyaret

Türkiye’nin Sesi Partisi (SES Partisi) Genel Başkanı Ayhan Bilgen, parti kurmayları ile birlikte Filistin Türkiye Büyükelçiliğini ziyaret etti. Büyükelçi Dr. Faed Mustafa ile bir araya gelen heyet, 7 Ekim’den beri devam eden Gazze’deki İsrail saldırılarını ve bölgede yaşanan insanlık dramını değerlendirdi. Türkiye ve Filistin halklarının ķöklü kardeşlik bağlarıyla birbirine bağlı olduğunu anımsatan Büyükelçi Mustafa, Türkiye’den gördükleri destekten büyük memnuniyet duyduklarını dile getirerek teşekkürlerini iletti.

Eskişehir’de yüzlercesi 100’üncü yıl için dağıtıldı
“Tüm insanlığın davası”
SES Partisi Genel Başkanı Ayhan Bilgen, Filistin’e destek olma noktasında İslam Dünyasının yetersiz kaldığını belirterek, İslam ülkelerinin somut adımlar atması gerektiğine dikkat çekti.
Bilgen, “Filistin sadece Filistinlilerin ya da Müslümanların davası değildir. Tüm insanlığın özgürlük ve barış davasıdır” dedi.

Toplantıda konuşan Bilgen ayrıca, toplum dayanışmasının da güçlendirilmesi için çağrıda bulunarak, geçmişteki gazetecilik ve belediye başkanlığı görevinin yanı sıra ilk önce bir insan hakları savunucusu olduğunu dile getirdi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@