Süleyman Reyhan'dan URAYSİM çıkışı

AK Parti Eskişehir il Başkanı Süleyman Reyhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in ‘’URAYSİM’’ ile yaptığı paylaşıma yönelik açıklamalarda bulundu.

SİYASET 01.08.2023, 17:45
Süleyman Reyhan'dan URAYSİM çıkışı

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Süleyman Reyhan, Yılmaz Büyükerşen'in ifadelerine şu karşılığı verdi: 

"URAYSİM Projesi, Alpu Ovası’nda verimli tarım arazilerini işgal edecek şeklinde yanlış algı oluşturan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve CHP Eskişehir örgütü mahkemece verilen iptal kararını sevinç nidaları içinde paylaşıyorlar.

Halbuki Alpu Ovası 4.5 milyon metrekarelik bir alan. URAYSİM projesi ise Alpu Ovası’nın %1’ini bile kapsamıyor. 

Fakat URAYSİM projesinin yapılması için tüm Alpu Ovası istimlak edilecek gibi yanlış bir algı bile isteye oluşturuldu.

Alpu yolunda tarım arazisi olduğu söylenen alanda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne ait 2 beton santrali, imar inşaat alanı, makine ikmal alanı, ulaşım hizmetleri alanı, ESKİ’ye ait arıtma tesisleri, Odunpazarı Belediyesi'ne ait araç park alanı Hayvan barınağı var. Bu alanlar tarım arazisi değil miydi? 

Belediye başkanının kendi kaçak villasının olduğu arazi tarım arazisi değil miydi? Çevresi ile birlikte imara açtılar.

URAYSİM Projesi tüm Alpu Ovası’nı kapsıyormuş gibi algı oluşturan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı, Alpu Ovası’ndaki tarım arazilerini kurtardık oralar birinci sınıf tarım arazileri diyor.

Kaçak villasını yaptığı alan kaçıncı sınıf tarım arazisi idi? Şehirde imara açtığı alanlar kaçıncı sınıf tarım arazisi idi?

Alpu Ovası’nın %1’lik bölümüne bile tekabül etmeyen alan için tarım arazilerini kurtardık algısı yapan Belediye Başkanı’nın gerçek amacının URAYSİM projesini ve şehre kazandıracaklarını engellemek olduğu çok açık."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@