'Yaşlıları kahve köşelerine mahkum etmeyeceğiz'

CHP Eskişehir Milletvekili Adayı Eczacı İpek Çelik, 65 yaş üstü vatandaşların kaliteli zaman geçirmesi için gerekli girişimleri yapacağını söyledi.

SİYASET 28.04.2023, 15:38
'Yaşlıları kahve köşelerine mahkum etmeyeceğiz'

CHP Eskişehir Milletvekili Adayı Eczacı İpek Çelik, 65 yaş üstü vatandaşların kaliteli zaman geçirmesi ve sosyalleşmesi için gerekli girişimleri yapacağını söyledi.

Çelik yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

"Her ne kadar zihnimizde ‘Yaşlı ve Eskişehir’ kelimelerini yan yana getirmekte zorlansak da Eskişehir, yaşlanıyor. Hatta Eskişehir, yaşlı bir kent! Yaşlı nüfusumuz yani 65 yaş üzeri nüfusumuz Türkiye ortalamasının üzerinde. Bu durumun gelecek yıllarda daha artacağı tahmin ediliyor. Gerçek böyleyken kıdemli vatandaşlarımıza gereken ilgiyi göstermiyoruz. Yaşlıları mahalle parklarına, kahvelere, Hamamyolu’na ve belki de en kötüsü evlerine mahkum ediyoruz. Hayatının en huzurlu dönemlerinde yaşlılara sosyal bir imkan, ortam sunamıyoruz. Eskişehir’de yerel yönetimlerimizin ülkeye örnek olacak hizmetleri var. Elbette Valilik ve Bakanlık eliyle yapılacak projeler var. 65 yaş üstü vatandaşlarımızın kaliteli zaman geçirmesi için, sosyalleşmesi için gerekli girişimleri yapacağım. En mutlu yaşlılar Eskişehir’de yaşayacak. Bu vesilesiyle hepsinin ellerinden öpüyorum, sağlıklı yaşamlar diliyorum."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (1)
adife ilhan 1 yıl önce
tebrik ederim.ne güzel .....
10
açık
Günün Anketi Tümü
.
banner350

Gelişmelerden Haberdar Olun

@