banner196

banner208

Anadolu Üniversitesinde dikkat çeken toplantı!

Anadolu Üniversitesi Danışma Kurulu'nun 2022 yılı toplantısı Rektörlük Senato Odası’nda gerçekleştirildi... Toplantıya önde gelen isimler katıldı...

banner294
SON DAKİKA 17.12.2022, 12:54
Anadolu Üniversitesinde dikkat çeken toplantı!
banner209

Anadolu Üniversitesi Danışma Kurulu'nun 2022 yılı toplantısı Rektörlük Senato Odası’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir Eczacı Odası Başkanı Ecz. Metin Kamış, Türk Eğitim Derneği (TED) Okulları Kurucu Temsilcisi Banu Kurt, ETİ İcra Kurulu Başkanı Hakan Polatoğlu, Sarar Grup Yönetim Kurulu Üyesi Sara Sarar, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TURSAB) Eskişehir Bölge Temsil Kurulu Başkanı Özgür Ersoy ile Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Süleyman Sözen, Prof. Dr. Betül Demirci, Prof. Dr. Ali Resül Usül, Genel Sekreter Prof. Dr. Selami Sezgin, Anadolu Üniversitesi Yönetim Kurulu Üyeleri ile Anadolu Üniversitesi Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Deniz Taşçı katıldı.

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, Türkiye Bilim Akademisi (TÜBA) Üyesi ve ODTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Nuri Yurdusev, Essex Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Demirbağ, MEDİPOL Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Seyhun Topbaş, Connecticut Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Resul Cesur, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı öğretim elemanı Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan Balcı ile TEMA Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Deniz Ataç ise toplantıya çevrim içi olarak katıldı. 

Rektör Erdal: Dış paydaşlarla sistematik ve resmi buluşmalar gerçekleştiriyoruz. 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Rektör Erdal, Anadolu Üniversitesinin yükseköğretimde kabul gören uluslararası nitelikler doğrultusunda çağın gerektirdiği bilgi ve tecrübeye sahip öğrenci yetiştirme politikaları çerçevesinde tüm birimleri ile birlikte dış paydaşlarla sistematik ve resmi olarak buluşmalar gerçekleştirdiğini ifade etti. Dış paydaş görüşlerinin alınmasının eğitim ve idari politikalarını sürekli geliştirme ve iyileştirme stratejilerinin bir parçası olduğunun altını çizen Rektör Erdal, Danışma Kurulu toplantılarıyla bu yıl da Anadolu Üniversitenin tüm akademik birimlerinin faaliyetlerinin dış paydaşlarla birlikte geniş bir perspektiften tartışıldığını, yorumlandığı belirtti. Rektör Erdal toplantıda, Anadolu Üniversitesinin 2022 yılında yürüttüğü eğitim alanı başta olmak üzere akademik-idari faaliyetlerini, toplum yararına yürütülen çalışmalar ve sanayi iş birliklerini kapsayan geniş bir sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından Anadolu Üniversitesinin 2022 yılı faaliyetleri, dış paydaşlarla birlikte geniş kapsamlı olarak değerlendirildi. Toplantıda, Danışma Kurulu Üyeleri tarafından son dönemde küresel ölçekte yaşanan gelişmelere bağlı olarak Anadolu Üniversitesinin 2022 yılı içerisinde hayata geçirdiği kurumlararası ve disiplinlerarası iş birliklerine dikkat çekildi. Kurul Üyeleri tarafından yapılan değerlendirmelerde, yakın dönemde yükseköğretimde rekabet koşullarının daha yükseldiğine ve Anadolu Üniversitesinin yenilikçi yaklaşımlarla bu sürece doğrudan katkılar sağlayamaya yönelik çalışmaları başarıyla gerçekleştirdiğine vurgu yapıldı.

Katılımcıların konuşmaları ile devam eden toplantıda; Anadolu Üniversitesinin 2023 yılı strateji, eylem ve hedefleri Danışma Kurulu üyelerinin görüş ve önerilerine sunuldu. Toplantı, Anadolu Üniversitesinin Orta Asya açılımı ile ivme kazanan uluslararasılaşma çalışmaları başta olmak üzere akademik çalışmaların nitelik ve niceliğini artırmaya yönelik hayata geçirdiği yeni eylem planlarının değerlendirilmesi ile son buldu.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@