Seçime bir gün kala skandal iddia!

Sandık başkanı olarak görevlendirilen seçim görevlilerinin AK partili sandık yedek üyelerini arayarak "Sizin gelmenize gerek yok" ya da asil üyelere "8'de gelin" şeklinde girişimlerde bulundukları tespit edildi!

SON DAKİKA 30.03.2024, 12:26 30.03.2024, 12:45
Seçime bir gün kala skandal iddia!

Sandık başkanı olarak görevlendirilen seçim görevlilerinin AK partili sandık yedek üyelerini arayarak "Sizin gelmenize gerek yok" ya da asil üyelere "8'de gelin" şeklinde girişimlerde bulundukları, bu konuda girişimde bulunan kişiler hakkında yasal süreç başlatıldığı ve gerekli şikayetlerin yapıldığı öğrenildi. 
Bu gelişmeler üzerine AK Parti Eskişehir İl Başkanlığı sandık görevlilerine ve üyelerine bu konuda tedbirli olmaları için mesajlar atarken, teşkilat mensupları da kendi aralarında bu paylaşımları yapmaya başladı...
Konuyla ilgili olarak AK Parti Eskişehir İl Başkanlığından bir yetkili "Seçimde devlet tarafından görevlendirilen bazı sandık başkanları, memur üyeler sandıkta görevlendirmiş olduğumuz bazı asil ve yedeklerimizi arayarak sandığa 8'de gelmeleri yönünde, bilinçli olarak geç gelmelerini söyleyerek, algı yapmaya çalıştıklarını tespit ettik.Tüm sandık asil ve yedeklerimiz sabah saat 06:00'da görevli oldukları okullarda olacaktır. Bu ve benzeri içeriğe sahip aramalara itibar etmesinler. Biz gerekli şikayetleri YSK'ya yapacağız. Saat 06:00'da herkes okulunda olacaktır" ifadelerini kullandı.

Sandık görevlileri yemin ederek görevlerine başladı

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@