Ayşen Gürcan: Eskişehir eğitimde üst seviyelerde!

Prof. Dr. Ayşen Gürcan Eğitim Bir Sen'in düzenlemiş olduğu "Bir Bilenle Bilge Nesil Kitap Okuma ve Deneme Yazma Yarışması Ödül Töreni" buluşmasına katıldı.

SON DAKİKA 26.05.2023, 13:42
Ayşen Gürcan: Eskişehir eğitimde üst seviyelerde!

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Ayşen Gürcan Eğitim-Bir-Sen'in düzenlemiş olduğu "Bir Bilenle Bilge Nesil Kitap Okuma ve Deneme Yazma Yarışması Ödül Töreni" buluşmasına katıldı.

Programa Prof. Dr. Gürcan'nın yanı sıra Vali Yardımcısı Salih Altun, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Muammer Karaman, Ak Parti MKYK Üyesi Burhan Sakallı, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, İlçe Milli eğitim Müdürleri, STK Temsilcileri, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı. Gürcan, ziyaretinde Eskişehir’in bir eğitim kenti olduğuna vurgu yaptı.  

'Okumak üç fiille bütünleşir: Oku, tesbih et ve hatırla' 

Prof. Dr. Gürcan, “1990’dan beri eğitim camiasının içinde yer alıp öğretmenler ve öğrenciler yetiştiren biri olarak şunu ifade etmeliyim ki okumak sadece kitabî bir eylem değildir. İnsani, tabiatı ve kâinatı okumak olarak algılanmalıdır. Hakiki medeniyetin ilk emiridir okudur. Okunan bir şeyden sonuç oluşturmak en kıymetlisidir. Okumak üç fiille bütünleşir. Oku, tesbih et ve hatırla. Bunların sonucunda da kim olduğunu bil. Çocuklarımızın bu yarışma dolayısıyla okudukları kitaplar sonucunda deneme yazmalarıyla öğrenmelerini tamamlamış oluyor” dedi. 

'En iyi yatırım insana yapılandır' 

AK Parti hükümeti olarak 2002’den beri eğitime özellikle önem verdiklerini vurgulayan Gürcan, “Bu alanda birçok reforma imza attık. Eğitimde fırsat eşitliğine ayrıca önem vererek bu konuda ülkemizi dünyada üst seviyelere taşıdık. En iyi yatırımın insana yatırım olduğunu bilerek okullaşma oranları ve eğitime katılımı ilk basamaktan itibaren yaygınlaşmasını sağladık. Bunların sonucu bugün ülkemizde yerli ve milli sanayi üretimin alt yapısını hazırlamış bulunuyoruz. Böylece bugün yerli ve milli teknoloji ürünlerimiz olan TOGG arabamızı, İHA’larımızı, SİHA'larımızı, raylı sistemlerdeki araçlarımızı ve daha sayamayacağımız sayıda sanayi alanında makina ve ekipmanlarımızı üretmekteyiz. Eskişehir'imiz de bu yatırımlardan nasibini almıştır. Bugün Eskişehir eğitim kenti olarak ülkemizde üst seviyelerde anılması, yatırımlar sayesinde çocuklarımızın çalışmalarıyla gerçekleşmiştir. Kentin vekili olarak şehrimizi gelinen noktadan daha ileriye taşımak için çalışmalara ivme kazandıracak yeni projeler üreteceğiz." diye konuştu. 

Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerini veren Prof. Dr. Gürcan okul idarecilerine, öğretmenlere ve velilere teşekkürlerini iletti.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@