Eskişehir'e Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası geldi!

Deprem felaketi sonrasında başarıyla görev yapan Odunpazarı Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (OBAK), Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası'na layık görüldü...

SON DAKİKA 26.04.2023, 14:50
Eskişehir'e Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası geldi!

Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerde başarıyla görev yapan Odunpazarı Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (OBAK), Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası'na layık görüldü. 

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası ve Nişanı Tevcih Töreni gerçekleştirildi. Törende, deprem bölgelerinde arama kurtarma faaliyeti yapan 218'i Türk, 116'sı yabancı 334 kişi Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası ve Nişanı tevcihine layık görüldü. OBAK - Odunpazarı Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi'ni temsilen törene katılan OBAK Ekip Lideri Ercan Temel, Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası'nı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın elinden aldı. 

DEPREM BÖLGESİNDE ÖZVERİLİ ÇALIŞMA 

Depremin hemen ardından bölgeye giderek Hatay Antakya'da 15 gün boyunca arama kurtarma çalışmaları yürüten OBAK, 18 vatandaşı enkazdan sağ olarak çıkarmıştı. Ardından Odunpazarı Belediyesi'nin Malatya'da kurduğu konteyner kentte görev yapan ekipler depremzede vatandaşların yardımına koşmaya devam etti. 

"ONLARLA GURUR DUYUYORUZ" 

Cumhurbaşkanlığı tarafından Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası alan OBAK'ı tebrik eden Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, "OBAK, özellikle bu dönemde fedakârlıklarıyla Odunpazarı Belediyesi'nin en önemli işlerinden biri olduğunu ispat etti. Tüm ekibe ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Odunpazarı Belediyesi’nin insan odaklı, ‘önce insan’ diyen politikasının bir ürünü olan Arama Kurtarma Ekibimize bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diliyorum. Onlarla gurur duyuyoruz." dedi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
.
banner350

Gelişmelerden Haberdar Olun

@