Eskişehir Sanayi Odası'nda ödül gururu!

Eskişehir Sanayi Odası (ESO), ESO AKADEMİ Projesi ile 180 Proje içinde Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'nun (TİSK) “Ortak Yarınlar” ödülünü kazandı.

SON DAKİKA 05.12.2022, 23:11 06.12.2022, 16:01
Eskişehir Sanayi Odası'nda ödül gururu!

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Mesleki Eğitim Merkezi (ESO AKADEMİ) Projesi, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) tarafından gerçekleştirilen 'Ortak Yarınlar Ödül Programı'nda 180 aday içerisinde finale kalmaya hak kazanmıştı.

Halk oylamasının da etkili olduğu finalde, Eskişehir Sanayi Odası'nın projesi ödüle layık görüldü.

ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, söz konusu gelişmeyi sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Kesikbaş, şunları söyledi:

ESKİŞEHİR HALKINA TEŞEKKÜR ETTİ

"Eskişehir Sanayi Odası MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ (ESOAKADEMİ) projemiz; 180 Proje içinde TİSK “Ortak Yarınlar” ödülünü kazandı. Tüm Eskişehir Halkına destekleri ve oyları için çok teşekkür ederiz." 

Başkan Kesikbaş daha sonra detaylı açıklama yaparak projeye ve ödüle ilişkin görüşlerini aktardı. Kesikbaş, şu ifadelere yer verdi:

'KÖPRÜDEN ÖNCEKİ SON ÇIKIŞ'

Genç işsizliği ve mesleksizlik sorunlarının çözümüne katkı sunabilmek için Mesleki Eğitim Merkezi projesinin hayata geçirildiğini belirten ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Gençlerimizin meslek bulamama sorununu ortadan kaldırmak ve alacakları eğitimlerle hayata başarılı şekilde atılabilmelerini sağlamak amacıyla kurduğumuz ESO Akademi Mesleki Eğitim Merkezi’ni köprüden önceki son çıkış olarak adlandırdık. Gençlerimize eğitimler vererek fabrikalarda, iş yerlerinde çalışabilecek ya da kendi işini kurmuş girişimciler haline getirmeyi arzuladık. Projemizi hayata geçirdiğimiz günden itibaren meslek arayışı olan her gençlerimize umut olduğumuzu gördük ve bugün bunu katlamış olarak bir kez daha gurur duyduk. Eskişehir Sanayi Odası bir kez daha başarısını kanıtladı. Gençlerimiz ve hemşerilerimizin verdikleri destek için minnettarım.” dedi.

Ödül törenine katılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ise ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş ve yönetimini tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@