Yılmaz Büyükerşen Eskişehir'i İzmirlilere anlattı

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, yerel yönetimlerin sanat ile olan bağını ve bu alanda yapılan çalışmaları İzmir'de değerlendirdi.

SON DAKİKA 07.05.2023, 12:48
Yılmaz Büyükerşen Eskişehir'i İzmirlilere anlattı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen “Cumhuriyetin İkinci Yüzyılına Girerken Kültür ve Sanatın Geleceği” sempozyumuna konuşmacı olarak katılan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, yerel yönetimlerin sanat ile olan bağını ve bu alanda yapılan çalışmaları değerlendirdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen “Cumhuriyetin İkinci Yüzyılına Girerken Kültür ve Sanatın Geleceği” sempozyumunun ilk gün etkinlikleri kapsamındaki “Yerel Yönetimler ve Sanat” konulu oturuma İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen konuşmacı olarak katıldı. Oturum yazar Yekta Kopan’ın moderatörlüğünde siyasetçi Ali Dinçer anısına düzenlendi.  

İzmir’de sanat ve kültürel alanda yürütülen çalışmaların temelinde demokrasi olduğunu belirten Başkan Soyer, bu alanda yapılan çalışmalardan bahsetti.

Yerel yönetimler ve sanat ilişkisine değinen Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ise çocukluk ve gençlik dönemleri ile eğitim yaşantısından örnekler verdi. Büyükerşen Eskişehir’de çocukluk yaşlarında arkadaşlarıyla amatör olarak tiyatro kurma çalışmasına giriştiklerini ve yaşadıkları zorlukları anlattı. Şehir Tiyatrolarının ve Senfoni Orkestrasının çok önemli bir noktaya geldiğini ifade eden Büyükerşen, Eskişehir’in kültür ve sanat alanında Anadolu’nun çok önemli bir şehri olduğunu belirterek, bu sürece en büyük katkıyı Eskişehirlilerin sahiplenerek verdiğini belirtti.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
.
banner350

Gelişmelerden Haberdar Olun

@