Havacılık ve Uzay Teknolojileri Paneli gerçekleştirildi

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından mayıs ayında gerçekleştirilecek olan Eskişehir Gençlik Sempozyumuna (ESGES) hazırlık amacıyla Havacılık ve Uzay Teknolojileri Paneli gerçekleştirildi.

TEKNOLOJi 23.03.2024, 12:20
Havacılık ve Uzay Teknolojileri Paneli gerçekleştirildi

Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen panel Eskişehir Teknik Üniversitesi Yer ve Uzay Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Alper Çabuk moderatörlüğünde Yer ve Uzay Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcıları Prof. Dr. Hakan Ahmet Nefeslioğlu ve Doç. Dr. Muammer Tün, Yer ve Uzay Bilimleri Enstitüsü öğretim üyesi Doç. Dr. Gordana Kaplan ve Uydu Uzay Bilimleri Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Metin Altan'ın katılımlarıyla gerçekleştirildi. Panele İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Muhammet Büyük, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Muammer Demirkan, Müdürlüğümüz sorumlu idarecileri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi, okul müdürleri, sempozyuma katılacak danışman öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Panelde öğretim üyeleri tarafından "Yakın Atmosfer ve Derin Uzay Çalışmaları, Dünya'nın Sırlarını Çözmek, Uzaktan Algılamanın Büyüleyici Gücü, Uzay Teknolojileri ile Afet Sonrası Kurtarma ve İyileştirme, Dünya Dışı Yaşam: Jeolojinin Rolü" başlıklarında sunumlar yapıldı. Yaklaşık bir buçuk saat süren etkinlikte ESGES öğrenci sempozyumuna katılacak öğrenciler öğretim üyelerine çok sayıda soru yöneltti.

Panelin sonunda "Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 Öğretmenimiz ile Yerküreden Derin Uzaya Farkındalık Çalışmaları" kapsamında da Müdürlüğümüz çalışmalarına katkı sunan panelistlerimiz ile Yer Bilimleri ve Deprem Mühendisliği Anabilim Dalı Yer Bilimleri Laboratuvarları Sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Emrah Pekkan ve Yer Bilimleri ve Deprem Mühendisliği Anabilim Dalı öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Onur Kaplan'a programın sonunda onurluk takdimi yapıldı.

Toplu fotoğraf çekimi ile tamamlanan panelin sonunda öğretim üyeleri öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@