2 kişinin hayatını kaybettiği kazada flaş gelişme

Eskişehir'de geçen yıl ağustos ayında meydana gelen, 2 kişinin hayatını kaybettiği ve 12 kişinin yaralandığı otobüs kazası davasında yeni gelişmeler yaşandı.

ADLİYE 24.06.2021, 18:10
2 kişinin hayatını kaybettiği kazada flaş gelişme

Eskişehir 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya kazadaki otobüs şoförü tutuklu sanık M. İ. Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden katıldı. Otobüsün ait olduğu taşımacılık firması yetkilileri tutuksuz sanıklar K. U. ve S. U. ile taraf avukatları mahkeme salonunda hazır bulundu. Kazada hayatını kaybeden Hüseyin Bayramoğlu (41) ve Zuhal Boz'un (28) yakınları da duruşmaya katıldı. 

Taşımacılık firması yetkililerinden şikayetçi oldular 

Kazada yaralanan işçilerden E. U., R. G. ve S. K. önceki ifadelerini tekrarlayarak tutuklu sanık M. İ.'nin yanı sıra taşımacılık firmasının yetkilileri K. U. ve S. U.'dan da şikayetçi oldular. 

“Pandemi nedeniyle fenni muayene randevusu alamadık” 

Otobüsün ait olduğu taşımacılık firması yetkilisi sanık K. U. kazada herhangi bir kusurunun olmadığını beyan ederek, "Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Aracın bakım ve onarımını eksiksiz şekilde yaptırdık. Pandemi nedeniyle araç muayene randevularının askıya alınması ve açıldıktan sonra yoğunluk yaşanması nedeniyle muayene yaptıramadık. Benim herhangi bir kusurum yoktur" ifadelerini kullandı. 

“Otobüsün trafiğe çıkmasına dair herhangi bir arıza yok” 

Taşımacılık firmasının Yönetim Kurulu Başkanı S. U. otobüsün fenni muayenesinin yapılmadığı iddiasına karşı, "K. U.'nun savunmasına katılıyorum. Kazanın meydana gelmesinde bizim kusurumuz yoktur. Soruşturma aşamasında verdiğim ifadeye katılıyorum. Otobüsün trafiğe çıkmasına dair herhangi bir arıza ya da kusur yoktur" dedi. 

Otobüs şoförü sanık M. İ. Daha önce hakkında, mesleki yeterlilik ve psiko teknik belgesi olmadığına dair iddiayı yalanlayarak tahliyesini talep etti. 

Mahkeme heyeti şoförün tahliyesine karar verdi 

Mahkeme heyeti sanık M. İ.’nin tutuklu kaldığı süreyi göz önünde bulundurarak sanığa tahliyesine karar verdi. Duruşma 11 Kasım tarihine ertelendi. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
17
parçalı az bulutlu
Gelişmelerden Haberdar Olun
@