Eskişehir'deki cinayet davası sonuçlandı: 14 yıl 2 ay ceza!

Eskişehir’in Beylikova ilçesinde birlikte içki içtiği arkadaşı Z. A.'yı bıçaklayarak öldüren sanığa haksız tahrik indirimi uygulandı. işte detay...

ADLİYE 25.11.2021, 13:47 26.11.2021, 16:53
Eskişehir'deki cinayet davası sonuçlandı: 14 yıl 2 ay ceza!

Eskişehir’in Beylikova ilçesinde birlikte içki içtiği arkadaşı Z. A.'yı bıçaklayarak öldüren ve savunmasında maktulün boğazındaki deliğe elini soktuğunu öne süren gırtlak kanseri sanık, haksız tahrik indirimiyle 14 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Eskişehir 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasında tutuklu sanık H. B. ile taraf avukatları hazır bulundu. Mahkeme heyeti, sanığın karardan önceki son savunmasını dinledi.

Önceki savunmasında ‘boğazımda açılan deliğe elini soktu’ demişti

Mahkemedeki son savunmasında önceki beyanlarını tekrar eden sanık H. B., önceki duruşmada maktulü kardeşi gibi sevdiğini ve öldürme amacının olmadığını söyleyerek, “Ben gırtlak kanseriyim, konuşmakta güçlük çekiyorum ancak kendimi ifade edebiliyorum. Kanser nedeniyle boğazımda açılan deliğe elini soktu. Ben ondan kurtulmak için çok uğraştım. Evimden gitmesini istedim fakat başaramadım. Karın bölgeme bıçakla vurarak ‘beni öldürmezsen ben kendimi öldürürüm’ dedi. Boğazımla uğraşmaya devam etti. Ellerimi tutunca konuşamadım. Çocuk ve torunlarıma küfür de etti. Bir ara onun üzerine düştüm. Bu esnada mı yoksa başka bir zaman mı maktul yaralandı, bilmiyorum. Zeki’yi kardeşim gibi seviyordum, öldürmek istemedim” dedi.

Mahkeme ‘haksız tahrik indirimi’ uyguladı

Mahkeme heyeti, sanığın üzerine atılı ‘kasten öldürme’ suçunun haksız tahrik altında işlendiğine hükmederek, müebbet hapis istemiyle yargılanan sanık H. B.'nin 14 yıl 2 ay hapisle cezalandırılmasına karar verdi.

Olay nasıl olmuştu?

Eskişehir’in Beylikova ilçesinde yaşayan H. B., evinde 4 arkadaşıyla bir araya geldi. El yapımı içki içerlerken H. B., arkadaşı Z. A.'yı (52) bıçaklayarak öldürdü. Olayın ardından H. B. ve diğer 3 arkadaşı gözaltına alındı. Cinayet şüphelisi H. B., çıkarıldığı hâkimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şüpheli hakkında Cumhuriyet Başsavcılığınca ‘kasten öldürme’ suçundan dava açıldı.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
13
hafif yağmur
Gelişmelerden Haberdar Olun
@