banner208

İdare Mahkemesi'nden flaş URAYSİM kararı!

İdare Mahkemesi, URAYSİM Projesi ile ilgili açılan davada "yürütmeyi durdurma" kararı verdi... Davayı, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi açmıştı...

ADLİYE 26.04.2022, 16:49 27.04.2022, 18:38
İdare Mahkemesi'nden flaş URAYSİM kararı!
banner209

Yaklaşık 10 yıl önce başlanan ancak bir türlü bitirilemeyen Ulusal Raylı Sistemler Test ve Araştırma Merkezi (URAYSİM) Projesi ile ilgili olarak İdare Mahkemesi, "kamu yararı olmadığı" gerekçesiyle yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Bilindiği üzere Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan davada mahkeme, geçtiğimiz aylarda uzman akademisyenlerden oluşan bilirkişi heyeti atamıştı. Bilirkişi heyeti ise hazırladığı raporda, projede kamu yararı olmadığı yönünde görüş belirtmişti. İdare Mahkemesi de bu bilirkişi heyeti raporu doğrultusunda oy birliği ile karar verdi.

Gerekçeli kararın son bölümünde, "bilirkişi raporunda belirtilen nedenlerle hukuka aykırılığı açık olan dava konusu işlemin uygulanması halinde telafisi güç zararlar doğabileceğinden, 2577 Sayılı kanunun 27. maddesi uyarınca teminat alınmaksızın dava sonuna kadar yürütmenin durdurulmasına karar verilmiştir" denildi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
7
parçalı az bulutlu
Gelişmelerden Haberdar Olun
@