Süllü davası başlıyor! İşte ilk duruşmanın tarihi

CHP'li Jale Nur Süllü'nün Sivrihisar'da hakarete uğradığı iddia edilmişti. Olayın ardından Süllü şikayetçi olmuş, bunun üzerine dava açılmıştı. İlk celse yarın

ADLİYE 02.11.2022, 13:07 02.11.2022, 18:03
Süllü davası başlıyor! İşte ilk duruşmanın tarihi

Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, Sivrihisar ilçesine bağlı Kaymaz mahallesinde açılacak yeni maden ocakları için yapılan ÇED bilgilendirme toplantısında kendisine "Ahlaksız kadın" dediği gerekçesiyle Koza Atın İşletmeleri A.Ş. Müdür Yardımcısı hakkında açtığı davanın ilk duruşması 03 Kasım 2022 tarihinde Sivrihisar’da Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Dr. Jale Nur Süllü, Kaymaz Mahallesi'nde 29 Nisan 2022 tarihinde, halkı bilgilendirme toplantısı sırasında Koza Atın İşletmeleri A.Ş. Müdür Yardımcısının kendisine sözlü hakareti ve yaşananlar ile ilgili 09 Mayıs 2022 tarihinde Eskişehir Adliyesi’nde suç duyurusunda bulunmuştu. Suç duyurusundan yaklaşık 7 ay sonra davanın ilk duruşması 03 Kasım Perşembe günü 09.00’da Sivrihisar Adliyesi’nde Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

'YAPILAN ESKİŞEHİR HALKININ ÇEVRE ve YAŞAM HAKKINA SALDIRIDIR'

Bugüne kadar hukukçu kızı ve annesi olmasına rağmen hiç kimseye bir dava açmadığını ya da suç duyurusunda bulunmadığını vurgulayan CHP Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü “Şahsıma karşı da hiçbir dava yoktur. Bu davaya sebep olan çirkin olay şahsıma yönelik olmasının yanı sıra Eskişehir halkına, çevre ve yaşam hakkına saldırı niteliğinde olmasından dolayı bu konunun takipçisi olacağım. Bu süreçte yanımda olan ve destek veren Cumhuriyet Halk Partisi Örgütümüze, Siyasi Parti Temsilcilerine, Belediye Başkanlarımıza, sivil toplum kuruluşlarına, Eskişehir Barosu’na ve kıymetli hemşerilerime teşekkür ediyorum." dedi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@