banner208

Alpu'da kurulmak istenen santrale ilişkin flaş açıklama!

 TMMOB Ziraat Mühendisi Odası Eskişehir Şubesi tarafından, Alpu'da kurulması planlanan kömürlü termik santrale ilişkin açıklama yapıldı...

banner294
ÇEVRE 16.11.2022, 17:59
Alpu'da kurulmak istenen santrale ilişkin flaş açıklama!
banner209

TMMOB Ziraat Mühendisi Odası Eskişehir Şubesi tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 

"Eskişehir İli, Tepebaşı ilçesinde bulunan 389.651 hektar yüzölçümlü taşınmazın Alpu Termik Santrali projesi kapsamında termik santral, ek tesisler ve atık depolama sahası olarak tarım dışı amaçla kullanılması için kamu yararı kararı verilmesine ilişkin işlemin iptali adına açılan davada, Eskişehir 1. İdare Mahkemesi iptal kararı aldı.

Ülkemizde "Büyük Ova" kapsamında Bakanlar Kurulu kararı ile ilan edilen tarım alanlarımızın tarım dışında farklı amaçlarla kullanılması yasaya uygun değildir.  TMMOB Ziraat Mühendisi Odası merkezimiz, şube ve temsilciliklerimiz ile birlikte; tarım arazilerimizin, zeytinlerimizin, meralarımızın hoyratça kullanılmaması adına Alpu'da olduğu gibi, ülkemizin her yerinde mücadelelerimize devam edeceğiz.

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi Yönetim Kurulu olarak; Tarım alanlarını korumak kırmızı çizgimizdir diyor, konunun başından itibaren emeği geçen tüm kurum, kuruluşlara teşekkürlerimizi sunuyoruz."   

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@