Eskişehir'de gıda güvenliği anlatılıyor

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce öğrencilere “Gıda Güvenliği, Gıda Kayıpları ve İsrafı” konulu eğitimler düzenlendi...

EĞİTİM 07.04.2023, 16:28
Eskişehir'de gıda güvenliği anlatılıyor

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce Tarım ve Orman  Bakanlığı  2018-2023 Stratejik Planı'nda yer alan “Okullarda Gıda Güvenilirliğine Yönelik Uygulamaları Geliştirmek"  amacıyla Avukat Mail Büyükerman, Milli Zafer ve Mustafa Kemal İlköğretim okullarında eğitim gören 3. ve 4. sınıf öğrencilerine “Gıda Güvenliği, Gıda Kayıpları ve İsrafı” konulu eğitimler düzenlendi.

Söz konusu eğitimler İl Müdürlüğü bünyesinde görevli konu uzmanları tarafından hazırlanarak ilgili birimlerde görevli  Veteriner Hekim Dr. Hatice Olcay, Gıda Mühendisleri Zuhal Ünal Canbaz, Ece Dergi, Ayşe Özden, Müge Çimen ve Nilgün Sözen Sunar tarafından verildi.

Toplam 935 öğrencinin katıldığı eğitimlerde çocukların bilinçli tüketici olmaları hedefleniyor. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın "Okullarda Gıda Güvenilirliğine Yönelik Uygulamaları Geliştirmek" hedefi doğrultusunda 2018 yılından itibaren "Okullarda Gıda Güvenliği, Gıda Kayıpları ve İsrafı" konularında Eskişehir İl Tarım ve Orman  Müdürlüğü tarafından eğitimler düzenleniyor.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@