Mihalıççık Belediyesi arıcılık faaliyetlerini sürdürüyor

Mihalıççık Belediyesi arıcılık faaliyetlerini her geçen gün genişletirken, Çardak ve Çalçı mahallelerinde 30 kursiyere verilen arıcılık eğitimleri sona erdi.

Mihalıççık Belediyesi arıcılık faaliyetlerini sürdürüyor

Mihalıççık Belediyesi ilçede arıcılık faaliyetlerini geliştirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl Yunus Emre mahallesinde uygulanan arıcılık faaliyetleri bu yıl Çardak ve Çalçı mahallesinde de gerçekleşti. 

Mihalıççık Halk Eğitim Merkezi tarafından verilen 4 haftalık eğitimin ardından başarı sağlayan ve belge almaya hak kazanan 30 kursiyere Mihalıççık Belediyesi tarafından iki kovan arı bağışı yapıldı. Ayrıca sezon boyunca arıcı adaylarının uygulamalı eğitimlerine katkı sunulmaya devam edilecek. Arıcı adayları ise bundan böyle kendi ballarını kendi üretecek. Çalcı ve Çardak mahallesinden arıcılık kursuna katılım gösteren ve kovan ile arı bağışı alan kursiyerler desteklerinden dolayı Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum’a teşekkür etti. 

Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum ise, Mihalıççık’ın bitki örtüsünün zenginliği dolayısıyla arıcılık faaliyetlerini bölgesel olarak geliştirmeye, arı yetiştiricilerine destek olmaya ve ülkemizin bal üretimine katkı sunmak için çalışacaklarını ifade etti. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
13
açık
Gelişmelerden Haberdar Olun
@