banner208

Valiliğin kararına bir destek de Başkan Akar'dan!

Eskişehir Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı İbrahim Akar, Eskişehir Valiliği'nin açık alanlardaki etkinlikleri 15 gün süreyle yasaklama kararı ile ilgili konuştu...

GÜNDEM 10.05.2022, 13:43 10.05.2022, 14:01
Valiliğin kararına bir destek de Başkan Akar'dan!
banner209

Başkan Akar açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:

"Mesele kimsenin sanatı, müziği, konseri ya da yaşam tarzı değil! Bugüne kadar Eskişehir'de kimin konseri kimin sanatı engellenmiş? Dileyen dilediğini dinler dilediğini söyler. Eskişehir'de özellikle bahar ve yaz aylarında Porsuk çayı kenarında gençler oturur çalar söyler kendi aralarında eğlenir, bugüne kadar ne şarkı söyleyene ne gitar çalana ne de onu dinleyen hiçbir gencimize kimsenin bişey dediğini görmedik duymadık şahit olmadık. Müzik sanat ve eğlence kendi mecrasında kaldığı sürece kimse yadırgamaz kimse de bişey demez diyemez.

'NAHOŞ GÖRÜNTÜLER GÖRDÜK'

Fakat son birkaç yıldır Eskişehir'de Söğütönü Mahallesi okullar bölgesi karşısında alkol firmalarının sponsorluğunda, herhangi hiçbir denetimin olmadığı, geceli gündüzlü, çadırlarda kızlı erkekli yatılı kalınan, alkol ve uyuşturucu etkisiyle istenmeyen görüntülerin oluştuğu, çevrede yaşayan ve eğitim gören çocuklarımıza birçok olumsuz örnek teşkil edecek, insan sağlığı açısından da sakıncalı müzik festivali adı altında nahoş görüntüleri maalesef gördük şahit olduk.

'AHLAKİ YOZLAŞMAYA NEDEN OLACAK'

Festival adı altında gençlerin günlerce alkol ve uyuşturucu maddelerle zehirlenmesinin, kurulan çadırlarda ne idüğü belirsiz ahlaksız ortamların oluşmasının sanattaki kültürdeki ve müzikteki yer neresidir? Gençlerimizin akıl ve zihin sağlığını bozacak ahlaki yozlaşmasına sebep olacak bu tür faaliyetler gençlerimize birşey kazandırmanın ötesinde onlara kötülük yapmak, bu milletin geleceği olan gençlerimizi zehirlemektir.

'SAYIN EROL AYYILDIZ'A TEŞEKKÜR EDİYORUM'

Eskişehir Valiliğinin kararı karşısında #FestivalimeDokunma diye eyyamcılık yapanların hayretler içinde kalıp şaşırmasına gerek yok! Türkiye Cumhuriyeti Devleti kendi geleceği olan gençlerden mesuldür, gençliğin akıl ve zihin sağlığını bozacak, onları zehirleyecek, toplum ahlakına mugayir her türlü oluşum ve faaliyet karşısında gençlerimizi korumakla mükelleftir. Bu çirkin görüntülerin oluşmasına müsaade etmeyen Eskişehir Valiliği kararını çok yerinde buluyorum. Toplum ahlakına aykırı bir görüntü ve ortamın oluşmasına müsaade etmeyen ve gençlerimizi korumak adına duyarlı ve sorumlu davranışı sebebiyle Eskişehir Valisi Sayın Erol Ayyıldız'a teşekkür ediyor, kendisini destekliyorum."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu
Gelişmelerden Haberdar Olun
@