Eskişehir'de gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor

Eskişehir genelinde gök gürültülü sağanak yağış beklenirken, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği konusunda meteoroloji tarafından uyarı yapıldı.

HAVA RAPORU 31.05.2024, 09:52
Eskişehir'de gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava tahmin raporuna göre, bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra ise Eskişehir ve Bilecik illeri geneli ile Bursa'nın doğu kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının 1 ila 3 derece artması bekleniyor. Rüzgarın ise güney ve batılı yönlerden hafif ve orta kuvvette eseceği öngörülüyor.

Meteorolojik uyarı
Paylaşılan raporda, bahar ve yaz aylarında meydana gelen gök gürültülü sağanak yağışlar esnasında kuvvetli rüzgâr, kısa süreli kuvvetli yağış, yerel dolu yağışı ve yıldırım düşmesi gibi olumsuzluklar meydana gelebildiğinden ilgililerin ve vatandaşların yağış anında dikkatli ve tedbirli olması gerektiği belirtildi.

Öte yandan, Eskişehir'de en yüksek hava sıcaklığının 33 derece ile Sarıcakaya ve Mihalgazi ilçelerinde olacağı değerlendiriliyor.

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@