Meteorolojiden sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü, Eskişehir’in de içinde bulunduğu bölge genelinde gök gürültülü sağanak yağışlı bir havanın hâkim olacağını açıkladı.

HAVA RAPORU 30.05.2024, 10:41
Meteorolojiden sağanak yağış uyarısı


Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi bugün yayımladığı raporda, Eskişehir’inde içinde bulunduğu bölge genelinde havanın yer yer parçalı bulutlu olacağı tahmininde bulundu. Raporda, öğle saatlerinden sonra il genelinde, akşam saatlerinden sonra ise kentin güneybatı kesimlerinde sağanak ve yerel gök gürültülü sağanak yağışlı bir havanın hâkim olacağını belirtildi. Yayımlanan rapora göre, bahar ve yaz aylarında meydana gelen gök gürültülü sağanak yağışlar esnasında; yağış anında kuvvetli rüzgâr, kısa süreli kuvvetli yağış, yerel dolu yağışı ve yıldırım düşmesi gibi olumsuzluklar meydana gelebildiği belirtilerek, ilgililerin ve vatandaşların yağış anında dikkatli ve tedbirli olması gerektiği konusunda uyarı yapıldı.


Meteorolojinin hazırladığı raporda hava sıcaklığında önemli bir değişikliğin beklenmediği belirtilirken, Eskişehir’de en yüksek sıcaklığın 31 derece ile Sarıcakaya ve Mihalgazi ilçelerinde, en düşük sıcaklığın ise 18 derece ile Han ve Mihalıççık ilçelerinde olması beklendiği paylaşıldı.

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@