Avrupa’dan Asya’ya tanıtım gururu!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, Avrasya Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği (EAZARA) toplantısına katıldı...

DÜNYA 08.11.2022, 17:10
Avrupa’dan Asya’ya tanıtım gururu!

Portekiz’de düzenlenen Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği (EAZA) 2022 Konferansı’ndan sonra, Avrasya Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği (EAZARA) toplantısına Türkiye’den katılım sağlayan tek hayvanat bahçesi olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, ülkemizi ve Eskişehir’i başarıyla temsil etti.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2017 yılında Eskişehir’e kazandırılan ve bugüne kadar 3 milyon ziyaretçi ağırlayan Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı içerisindeki Hayvanat Bahçesi, gerek bünyesinde bulunan gerekse doğal hayatı koruma üzerine yaptığı başarılı çalışmalarla uluslararası alanda ilgi görmeye devam ediyor.

Daha önce Zoomarine ev sahipliğinde Portekiz’de düzenlenen ve Avrupa’nın en önemli konferanslarından biri olarak gösterilen Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği (EAZA) 2022 Konferansı’nda Türkiye’den tek katılımcı olan Eskişehir Hayvanat Bahçesi önemli bir buluşmaya daha katılım sağladı. 71 ülkeden 102 kurum ve 919 katılımcının yer aldığı Portekiz’deki konferansta, “Küçük Akbaba Takip ve Koruma Projesi” ile katılan Eskişehir Hayvanat Bahçesi, son olarak Avrasya Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği (EAZARA) toplantısına katıldı.

İstanbul’da düzenlenen ve Türkiye’den yine tek katılım sağlayan hayvanat bahçesi olan Eskişehir Hayvanat Bahçesi, yaptığı başarılı çalışmaları Avrasya ülkelerinden gelen katılımcılara yaptığı sunumla anlattı. Eskişehir Hayvanat Bahçesi, gerek Avrupa gerekse Asya ülkelerinin temsilcilerinin yer aldığı toplantılarda yaptığı sunum ve gördüğü ilgiyle, ülkemizi ve Eskişehir’i başarıyla temsil ederek çalışmalarını uluslararası alanda da devam ediyor.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
.
banner350

Gelişmelerden Haberdar Olun

@