Anadolu Üniversitesi'nde Başarı Bursu Ödülleri sahiplerini buldu

Anadolu Üniversitesine yerleşen öğrenciler için Eğitim Destekleme Vakfı (EDEV) Anadolu Üniversitesi Başarı Bursları Ödül Töreni gerçekleştirildi.

EĞİTİM 04.10.2022, 17:44
Anadolu Üniversitesi'nde Başarı Bursu Ödülleri sahiplerini buldu

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavından (YKS) Türkiye derecesi alan pek çok başarılı öğrenci bu sene de Anadolu Üniversitesini tercih etti. Bu kapsamda dereceyle Anadolu Üniversitesine yerleşen öğrenciler için Eğitim Destekleme Vakfı (EDEV) Anadolu Üniversitesi Başarı Bursları Ödül Töreni gerçekleştirildi. Törene Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Betül Demirci, Prof. Dr. Süleyman Sözen, Prof. Dr. Fatih Temizel, Prof. Dr. Ali Resul Usul, Anadolu Üniversitesi Senato Üyeleri ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı. Dereceyle Anadolu Üniversitesi öğrencisi olmaya hak kazanan öğrencilere dizüstü bilgisayar, öğrenim hayatları boyunca Anadolu Rezidansta ücretsiz konaklama ve yemekhaneden üç öğün ücretsiz yaralanma, bir defaya mahsus 2500 TL nakdi burs ve uluslararası sanat organizasyonlarına 10.000 TL'ye kadar katılım desteği sağlanıyor.

“Öğrencilerimizin başarıları bu şekilde onurlandırmak bizlere de ayrıca gurur veriyor”

EDEV Anadolu Üniversitesi Başarı Bursları Ödül Töreni’nin açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Fuat Erdal şunları söyledi: “YKS puanlarına göre, Eşit Ağırlık puan türünden ilk 5000’den 4 öğrenci, Sözel puan türünden de ilk 1000’den 4 öğrencinin Anadolu Üniversitesini tercih ettiğinin altını çizen Rektör Erdal, “Birçok programımızda taban puanlarımız yükseldi. Bu başarılarımızın artarak devam etmesini diliyorum. Bu törende Eğitimi Destekleme Vakfı Anadolu Üniversitesi Başarı Bursları’nı kazanan pırıl pırıl gençlerimze birazdan ödüllerini takdim edeceğiz. Öğrencilerimizin başarıları bu şekilde onurlandırmak bizlere de ayrıca gurur veriyor. Kendilerini kutluyor, başarılarının ve azimlerinin tüm öğrenim hayatları boyunca devam etmesini diliyorum”

25 öğrenci EDEV Burslarından faydalandı

Toplam 25 öğrencinin Anadolu Üniversitesi Başarı Bursu almaya hak kazanğı törende EDEV Anadolu Üniversitesi Başarı Bursları'nı kazanan öğrenciler şu şekilde oldu: Sözel Puan Türünde ilk 1.000’e ve Eşit Ağırlık Puan Türünde ilk 5000 girerek bir lisans programına birincilikle yerleşerek Anadolu Üstün Başarı Bursu kazanan öğrenciler: Sözel Türkiye 760’ıncısı Ömer Barası (Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Öğretmenliği), Sözel Türkiye 838’incisi Gamze Kuzan (Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Öğretmenliği), Sözel Türkiye 910’uncusu Serkan Atmaca (Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği) ve Sözel Türkiye 911’incisi Eren Şen (Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak) oldu.

Anadolu Başarı Bursu kapsamında dereceye giren öğrenciler Eşit Ağırlık Türkiye 1191’incisi Yunus Emre Çınar (Hukuk Fakültesi) ve Eşit Ağırlık Türkiye 1787’incisi Gülru Çakır (Hukuk Fakültesi) oldu.

Anadolu Destek Bursu kapsamında ise Eşit Ağırlık Türkiye 2141’incisi Hakan Sayın (Hukuk Fakültesi) oldu.

Özel Yetenek Sınavlarındaki derecelerine göre;

Özel Yetenek Sınavında bölüm bazında en yüksek puanı alarak bir bölüme birincilikle yerleşerek öğrenciler ise şu şekilde sıralandı: “Güzel Sanatlar Fakültesi -Deniz İçke (Çizgi Film ve Animasyon Bölümü), Melek Karataş (Seramik Bölümü), Demir Resimcioğlu (Baskı Sanatları Bölümü), Muhammed Enes Yetişkul (Heykel Bölümü), İrem Çobancı (Resim Bölümü), Mert Doğan (Grafik Sanatlar Bölümü), Kaan Sarıaltın (Cam Bölümü)

Eğitim Fakültesi- Yiğithan Karakurt (Resim İş Öğretmenliği Bölümü), Devlet Konservatuvarı - Ekin Eryılmaz (Sahne Sanatları Bölümü), Adil Arda Gökdoğan (Çalgı Yapım Bölümü), Umut Can Açıkgöz (Türk Müziği Bölümü), Zeynep Duru Sertoğlu (Müzik Bölümü), Gökçe Engün (Müzikoloji Bölümü), Engelliler Entegre Yüksekokulu - Ayşe Hafize Akman (Grafik Bölümü), Yunus Can Köle (Seramik Bölümü)

Anadolu Uluslararası Öğrenci Destek Bursu

Yükseköğretime Geçiş ve Yerleştirme Sınavı (AnadoluYÖS) / uluslararası geçerliliği olan sınav sonuçları ve diploma notuna göre Anadolu Uluslararası Öğrenci Destek Bursu kapsamında, dereceye giren öğrenciler ise: Shayan Kharazı (Eczacılık Fakültesi), Valeriia Voloshchenko (Devlet Konservatuvarı / Müzik Bölümü), Tıka Phadeli Sarah (İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi / Çalıma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü) oldu. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@