Eskişehir'deki ücretsiz o atölye başlıyor! İşte katılım koşulları

Tepebaşı Belediyesi öncülüğünde hayata geçirilen Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda gerçekleştirilen atölye çalışmaları kapsamında şubat ayı programı başlıyor...

EĞİTİM 29.01.2023, 15:59
Eskişehir'deki ücretsiz o atölye başlıyor! İşte katılım koşulları

Tepebaşı Belediyesi ile Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği iş birliğinde hayata geçirilen Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda ücretsiz olarak gerçekleştirilen atölye çalışmaları kapsamında şubat ayı programı başlıyor.

Tepebaşı Belediyesi’nin, Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği ile birlikte hayata geçirdiği Yeryüzü Ekoloji Okulu Projesi, kentte yaşayan insanlar ve özellikle çocuklar için deney, gözlem ve eğitim alanları sunmayı sürdürüyor.

Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası yanında hazırlanan alanda faaliyetlerini gerçekleştiren Yeryüzü Ekoloji Okulu; doğayla ilişki kurmayı, doğaya erişimi, bir arada yaşama kültürünü, sürdürebilirliği, yerel ekosistemle oynamayı, toplumsal aktivizmi, mekanı tanımayı ve mekan bilincini ön plana çıkarmayı amaçlıyor.

Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda şubat dönemi atölye çalışmaları arasında; doğanın dili (7-10 yaş), okuyarak doğanın izini sürüyorum (11-14 yaş), renklerin dili ebru atölyesi (11-14 yaş), ebeveynlik atölyesi (18 yaş ve üstü), toprağın dili seramik atölyesi (7-10 yaş) ve muzun Dna’sını çıkaralım (11-14 yaş) adlı atölyeler gerçekleştirilecek.

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, 6-28 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek, kontenjanların sınırlı olduğu ve 4 hafta sürecek atölyeler hakkında bilgi almak isteyenlerin, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne 0 (222) 211 40 00 / 3087 numaralı telefondan ulaşılabileceğini bildirdi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@