Mehmet Süleyman Ekşi

Mehmet Süleyman Ekşi

Mehmet Süleyman Ekşi kimdir? Mehmet Süleyman Ekşi'nin biyografisi... İşte Mehmet Süleyman Ekşi'nin özgeçmişi...

Mehmet Süleyman Ekşi, 1968 yılında Eskişehir’de doğdu. Büyükşehir ve Odunpazarı belediyelerinde çalıştı.

Odunpazarı Belediyesi’nde Başkan Yardımcısıydı. Son yıllarda başta Tarihi Odunpazarı bölgesi olmak üzere yapılan restorasyon çalışmaları ile büyük parkların yapımında görev aldı.

1979 Sivrihisar Cumhuriyet İlkokulu’nu, 1982’de Sivrihisar İmam Hatip Lisesi Ortaokulu’nu, 1985’te Eskişehir Motor Meslek Lisesi’ni bitirdi. 1988’de İstanbul Teknik Üniversitesi Otomotiv Bölümü, 1995’te Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü, 1997’de Osmangazi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Osmangazi Üniversitesi’nde Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi Bölümü’nde Yüksek Lisans yaptı.

1987’de Otosan AŞ’de işçi olarak başlayan çalışma hayatı özel eğitim kurumlarında öğretmen ve müdür olarak devam etti. ESKİ’de Mühendis, Şube Müdürü, Daire Başkanı olarak çalıştı. AÜ’de Öğretim Görevlisi olarak bulundu. Odunpazarı Belediyesi’nde Başkan Yardımcılığı yaptı. Eskişehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü, Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde (ESTÜ) Genel Sekreter Yardımcılığı, Ordu Büyükşehir Belediyesi Su Kanal İdaresi Genel Müdür Yardımcılığı yaptı.

Büyükşehir Belediyesi’nde 1998 - 2009 arasında Sazovapark, Kentpark ve Göletli Park’ın alt yapı yapım işlerinde Ekşi’nin imzası var. Tramvay projesi altyapı yapım işleri ve üst yapının desteklenmesi, Porsuk Islahı Projesi ve çevre düzenlemesinin yapılması, Elektronik Kartlı Sayaç (EKS) fabrikasının kurulması ve üretimi, Sarısungur Göleti yapılması da Ekşi döneminde yapılan işlerden…

Odunpazarı Belediyesi’nde de 2009 - 2014 arasında Ihalamurkent, Vadişehir ve Karapınar toplu konutlarının yapılması, Aquapark, Şelalepark ve Botanik Park gibi birçok parkın yapılması, Dedeman Otel, Roof Garden Otel, Gazi Park, Üsküdar Evleri, Sultandere kapalı pazaryeri, Emek kapalı pazaryeri, Hasan Polatkan Kültür Merkezi gibi bir çok taşınmazın Odunpazarı Belediyesine kazandırılması işleri de Ekşi’nin döneminde oldu.

Ekşi, 2009-2015 yılları arasında Odunpazarı’nın tarihi bölgesinde Pazaroğlu, Mücellit ve Malhatun sokaklarının sağlıklaştırılmasında görev yaptı. Yine Yeşilefendi, Sivrioğlu, Yağcızade ve Usta Ayvaz Konakları restorasyonu onun döneminde yapıldı. Odunpazarı Kültürel Sit Alanı Koruma İmar Planı’nın hazırlanmasını sağladı. Odunpazarı Kültürel Sit Alan Başkanlığı’nın kurulmasını da liderlik yaptı. 961 Ada Kentsel Tasarımı ve restorasyonu (Kırım Evi, Arasta, Oteller) Ekşi’nin döneminde oldu. Odunpazarı Sit Bölgesi’nde dört adet tekke restorasyonu yapıldı. 13 evin sağlıklaştırma projesi, altı adet cami, 10 adet çeşme ve üç otel restorasyonu da Ekşi’nin görevde olduğu yıllar arasında oldu. Şehrimize bağlı ilçe köylerimizde birçok cami, konak, çeşme, değirmen vb. yerlerin proje ve uygulamasında da Ekşi’nin imzası var.

saglisolluhaber.com

10
açık
Günün Anketi Tümü
.
banner343

Gelişmelerden Haberdar Olun

@