Mustafa Dündar Ünlü

Mustafa Dündar Ünlü

1970 Eskişehir doğumludur. 

Öğrenim hayatının tamamı Eskişehir'de geçmiştir. Lisans öğrenimini Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünde yapmıştır. Mali müşavir olan Ünlü, 2002 yılında, AK Parti Muttalip kurucu belde başkanı olarak başladığı siyasete 12 yıldır doğduğu şehirde devam etmektedir.

Önce Merkez İl Genel Meclis üyesi, 2009 yılında ise Tepebaşı İl Genel Meclis Üyesi olarak seçilen Ünlü, meclis üyeliği yaptığı dönem boyunca plan-bütçe komisyonu başkanlığı görevini yürütmüştür.

İl Genel Meclisinde denetim komisyonu başkanlığı, il encümen üyeliği ve meclis 1. Başkan Vekilliği yapan Ünlü, Köylere Hizmet Götürme Birliğinde de yer almıştır. Köy yolları yapımı, tamir ve bakımı başta olmak üzere köylere pek çok hizmetin götürülmesinde öncü rol oynamıştır.

MÜSİAD yönetim kurulu üyeliği, Eskişehirspor Yönetim Kurulu Üyeliği ve S.S. Eskişehir Pancar Ekicileri Kooperatifi yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

2013 yılında AK Parti Eskişehir Tepebaşı İlçe Başkanı olarak atanan M. Dündar Ünlü, 2014 yılında ise AK Parti Eskişehir İl Başkanlığı görevini yürütmüştür. 

Ünlü ayrıca, AK Parti 27. Dönem Eskişehir 4. sıra milletvekili adayıdır.

saglisolluhaber.com

10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@