Eskişehir'de dört sendika ihale salonunu terk etti!

Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan son yapılan promosyon ihalesinde teklifin çok düşük olduğunu, Milli Eğitim Müdürlüğü'nün sınıfta kaldığını söyledi.

PROTESTO 19.10.2022, 13:28 19.10.2022, 13:55
Eskişehir'de dört sendika ihale salonunu terk etti!

Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Faik Alkan

EĞİTİMCİLERİ KÜÇÜMSEYEN BAKIŞ AÇISI

"Hakkımız olan promosyonlar eğitim emekçileri söz konusu olunca 40 binli meblağlardan birden 15 binlere çekiliyor. Bizler geçim sıkıntısı çekerken bankalar bizlerin paralarını kullanarak karlarını artırmaya devam ediyor. İş hakkımız olanı vermeye gelince, bankalar rekabeti de kenara bırakıp en az promosyon teklifini yapıyorlar. Bu kadar eğitim emekçilerini küçümseyen bakış açısı olur mu?

'İHALE ŞARTNAMEYE AYKIRI İŞLETİLDİ, ŞEFFAFLIK YOKTU, SALONU TERK ETTİK'

Promosyonlar konusunda tek sorun bankalarda mı? Olmadığını dün Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde yapılan promosyon ihalesinde gördük. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz diğer iller ile karşılaştırdığımızda maalesef sınıfta kalmıştır. İhale şartnamesine aykırı ihale işletildi. Şeffaflık ilkesine ne oldu dedirten bir durum yaşandı. Milli Eğitim adına katılan Müdür Yardımcısının anlık söylemi de ayrı bir tartışma konusudur. Bizler orada lütuf ile değil meşru hakkımızla bulunduk. Bizleri kimse yok sayamaz. Kaldı ki, biz dört sendika Eğitim Sen, Türk Eğitim Sen, Eğitim İş ve TEÇ SEN olarak Temmuz ayından itibaren ortak tutum aldık. Dün de tutumuz aynı oldu. Salonu terk ettik. Sonrası ortada. 

EĞİTİM BİR SEN'E DE ÇATTI

Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü ve bankalar eğitim emekçilerinin beklentilerini karşılayamamıştır. Ortada bir hayal kırıklığı vardır. Ocak 15'te durum farklı mı olacaktır? Bu bakış açısı ile maalesef hayır. Eskişehir eğitim ortamı bu durumu değerlendirmelidir. Temel sorular ortada: Bütün Eskişehir'in ihalesi tek elden olsun dedik, yapılamadı. Yapan iller var. Neden Eskişehir’de olmuyor ? Promosyonlarda yetki komisyonda mı yoksa Eğitim Bir Sen'de mi? Yetki Eğitim Bir Sen'de ise bütün bu başarısız ve beklentileri karşılamayan sözleşmelerin sorumluluğu da Eğitim Bir Sen'in hanesine yazılmalıdır."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@