banner208

Eskişehir'de öğretmene şiddete sert tepki!

Sarar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Hasan Kaymakçı'nın şiddete maruz kaldığı iddia edilmişti... Eğitim Bir Sen üyeleri olaya sert tepki gösterdi.

PROTESTO 08.05.2023, 18:08 08.05.2023, 19:12
Eskişehir'de öğretmene şiddete sert tepki!
banner209

Sarar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi önünde üyeleriyle beraber basın açıklaması gerçekleştiren Eğitim Bir Sen 1 No'lu Şube Başkanı İbrahim Akar, şu görüşlere yer verdi:

İbrahim Akar

"Yine okulda görevi başındaki bir eğitim çalışanımız şiddete maruz kaldı. Ülkemizin geleceği çocuklarımızı yetiştiren eğitim çalışanlarımızın maruz kaldığı şiddet karşısında açıklama yapmaktan hicap duyuyoruz. 

Sarar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Hasan Kaymakçı Milli Eğitim Bakanlığı’nın ücretsiz kitaplarını dağıtan firmanın görevlisine 'kitapları okul merdivenlerine değil içeriye bırakmasını' söylediği için dağıtım yapan görevli tarafından öğrencilerinin gözleri önünde fiili ve sözlü olarak şiddete maruz kalmıştır. 

Kitap dağıtan görevli ihale şartnamesinde taahhüt ettiği şekilde görevini yapmamış üstüne üstlük arkadaşımıza şiddet uygulamıştır. Onlarca imam hatipli kız öğrencinin, bayan öğretmen ve okul çalışanlarının gözleri önünde galiz küfürler savurarak arkadaşımızı tehdit etmiştir. 

Her zaman söyledik yine söylüyoruz. Ve artık bunun son olmasını diliyoruz. Görevi başındaki öğretmeni şiddete karşı koruması gereken Öğretmenlik Meslek Kanunu böylesi utanç verici durumlar için tamir ve tadile muhtaçtır. Derhal ilk fırsatta Öğretmenlik Meslek Kanunu öğretmeni şiddete karşı korur hale gelmelidir. 

Eğitim Bir Sen Eskişehir 1 No’lu şube olarak yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Her türlü hukuki desteği vermek adına üyemizin yanındayız. Basın açıklamamıza katılan tüm üyelerimize ve kıymetli basın mensuplarına teşekkürlerimizi sunuyoruz."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@