Eskişehir'de teröre lanet! Hamamyolu'nda protesto gösterisi

Eskişehir Kardeşlik Platformu toplandı... Taksim'de yaşanan terör saldırısına sert tepki geldi... İbrahim Akar'dan dikkat çeken açıklama...

PROTESTO 15.11.2022, 12:44
Eskişehir'de teröre lanet! Hamamyolu'nda protesto gösterisi

Taksim İstiklal Caddesi'nde medydana gelen terör saldırısı sonrası yurt genelinde art arda kınama mesajları yayınlanırken, teröre karşı protesto gösterileri gerçekleştiriliyor.

Eskişehir'de de vatandaşlar teröre karşı tepkilerini göstermeye devam ediyorlar. 

Bu anlamda Kardeşlik Platformu üyeleri, Eskişehir'in en işlek caddelerinden olan Hamamyolu Caddesi'nde toplandı, teröre karşı protesto gösterisi yaptı. 

Platform adına açıklama yapan İbrahim Akar, şu ifadelere yer verdi:

'VATANIMIZI KORUMAKTAN VAZGEÇMEYECEĞİZ'

"Yine aynı kirli oyun. Taksim’de gerçekleştirilen menfur saldırının taşeronu da belli sahibi de! 13 Kasım 2022 Pazar günü Taksim İstiklal Caddesi’nde gerçekleştirilen kanlı saldırı, tam kırk yıldan beri devletimize ve milletimize karşı savaş aparatı olarak kullanılan ve on binlerce insanımızı katleden eli kanlı PKK/PYD/YPG terör örgütü tarafından gerçekleştirildi. Saldırı sonucunda 6 insanımızı kaybettik, onlarca insanımız ise yaralı. Ölenlerimize Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Birlik ve beraberliğimizi parçalamak için emperyalist güçler tarafından tutulan kiralık bebek katilleri, bir kez daha çocuklarımızı, kadınlarımızı, insanlarımızı her zamanki kalleşçe yöntemlerini kullanarak katlettiler. Ama hem kendileri hem de iplerini ellerinde tutanlar şunu çok iyi bilsinler. Başaramayacaklar. Ülkemizin sadece güvenlik kuvvetleri değil, vicdan ve haysiyet sahibi bütün insanları hep birlikte and içtik, hepsi döktükleri bebeklerin kanlarında boğulana kadar vatanımızı korumaktan vazgeçmeyeceğiz.

KARA PROPAGANDA SÜRECİNE DİKKAT ÇEKTİ

Bu kanlı saldırı insanlığa kasteden kirli stratejinin parçasıdır. Biz, olayın izini sürdüğümüzde saldırının arkasındaki gücü net bir şekilde görebiliyoruz. Aslında değişen bir şey yok. İnsanın ve insanlığın sesini yükseltmek isteyen Türkiye’ye karşı gücün ve çıkarın hukukunu dayatan emperyalist sistemin geliştirdiği kirli stratejinin adıdır terör. Adı ister PKK/PYD/YPG olsun ister FETÖ/DHKPC/MLKP olsun hepsinin amacı aynı, uşaklık ettikleri zihniyet aynı. Ülkemizin yükselişini, birlik ve beraberliğimizi hazmedemeyen kirli güçlerin tek amacı bizi bölmek, parçalamak ve yönetmektir. Kanlı taşeron PKK/PYD/YPG terör örgütüne saldırıları ihale eden güçlerin, gerçek niyetleri bütün vicdan sahibi insanlar tarafından bilinmektedir. Ama yine de özellikle emperyalist çıkarlara hizmet eden bazı basın-yayın araçları eliyle terör örgütü tarafından gerçekleştirilen kanlı olay üzerinden Türkiye’ye ilişkin kara propaganda sürecini işletmeye devam etmektedirler.

'YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ GÜÇLÜ VE BÜYÜK TÜRKİYE'

Terörün hedefi bellidir: insandır, insanlıktır, istikrardır. Terörü aklamaya çalışan, terörün oluşturduğu anafordan faydalanma girişiminde bulunan her kim varsa teröristlerle birlikte insanlara ve insanlığa karşı suç işlemektedir. Bununla birlikte, özellikle PKK/PYD/YPG terör örgütleri eliyle ülkemize karşı yürütülen kirli stratejiye karşı Eskişehir Kardeşlik Platformu olarak irademizi açık ve seçik şekilde şöyle dile getiriyoruz: Yaşasın Tam Bağımsız Güçlü ve Büyük Türkiye. Biz diyoruz ki; Hiçbir zaman teröre aman vermeyeceğiz... Teröristlerin oluşturmak istedikleri propaganda anaforuna kapılmayacağız; birlik harcıyla karılmış millet ruhumuzdan taviz vermeden, hep birlikte geleceğin güçlü ve büyük Türkiye’sini inşa ve ihya edeceğiz. Milletimizin başı sağ olsun."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@