banner208

TÜGVA Eskişehir'den İsrail'e sert tepki!

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından Mahmut Sami Ramazanoğlu Camii’nde, "İsrail’in Filistin zulmüne dur" konulu bir basın açıklaması yapıldı.

PROTESTO 18.04.2022, 12:39 20.04.2022, 10:47
TÜGVA Eskişehir'den İsrail'e sert tepki!
banner209

Kalabalık bir grubun katıldığı protesto gösterisinde açıklama yapan TÜGVA Eskişehir İl Temsilcisi Ramazan Anıl, Yahudilerin bayramı olan Pesah'ın bu sene Ramazan ayına denk geldiğinene dikkat çekti.

Ramazan Anıl, şu ifadelere yer verdi: "Siyonist ideolojiye boğulmuş bazı lanetlenmiş gruplar, İsrail işgal kuvvetlerinin destekleriyle Mescid-i Aksa'da kurban kesmek istediler. Hahamlar ve Radikal gruplar Silsile Kubbesi'nde kurban takdimi çağrıları yaparak, geçtiğimiz günlerde uygulamaya çalıştılar ve bu kirli emeller neticesinde Mescidi Aksa'yı işgal girişiminde bulundular. Resulullah'ın Miraca yükseldiği o mübarek beldede, Müslümanları yerlere düşürmeye niyet eden İsrail, yine Müslümanlara zulmetti. Öyle ki şeytanların bağlandığı mübarek ramazanda, şeytanlardan daha büyük şeytanlık yaptı. Herkesin kendine yakışanı yaptığı dünya imtihanında, İsrail yine kendisine yakışanı yaptı. Çocuklara, kadınlara ve yaşlılara şiddet uyguladı. Hatta masumları öldürdü. Müslümanların kutsal mabetlerinden biri olan Mescid-i Aksa'yı yine Müslümanların kutsal günleri olan Ramazan ayında işgale girişti. Zulme karşı dik duran Müslümanlara kahpece muamele etti. İsrail'in son saldırısı neticesinde yüzlerce gazimiz, onlarca şehidimiz var. İlk kıbleyi namusu olarak görüp etten duvar ören kardeşlerimiz var. Ümmetin çocukları öldürülüyor. İnsanlık tarihinin işlendiği en büyük zulümlerden biri işlenmeye devam ediyor. Zulmün her çeşidine karşıyız. Ukrayna'da da acı acıdır, Filistin'de de acıdır. Bizim için acının rengi, dili, dini yoktur. Fakat dünya, Filistin'e sessiz."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu
Gelişmelerden Haberdar Olun
@