Kuzey Irak'ta 6 şehit: Hain saldırı nasıl gerçekleşti?

Terörle mücadelenin yoğun olarak yürütüldüğü Kuzey Irak'tan şehit haberi geldi.

SON DAKİKA 23.12.2023, 13:06
Kuzey Irak'ta 6 şehit: Hain saldırı nasıl gerçekleşti?

Terörle mücadelenin yoğun olarak yürütüldüğü Kuzey Irak'tan şehit haberi geldi. Bölücü terör örgütü mensupları, ağır tipi ve sisi fırsat bilerek el bombaları ve roketatarlarla saldırıp 1. Dağ Komando Tugayı'na sızmaya çalıştı. Saldırıda 6 asker şehit oldu, 1 asker ise yaralandı.

Açıklamayı Milli Savunma Bakanlığı yaptı. Açıklamada teröristlerin saldırısının ardından bölgede başlatılan operasyonların devam ettiği belirtildi. Bakanlık açıklamasında belirlenen hedeflere ve teröristlerin kaçış istikametlerine ani hava harekatları gerçekleştirildiği, ilk belirlemelere göre 7 teröristin öldürüldüğü duyuruldu.

Hain saldırı nasıl gerçekleşti?
Edinilen bilgilere göre, teröristler Pençe Harekat bölgesinin en batısındaki Hakurk sektörünün uç bölgesinde bir tepede konuşlu bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına saldırdı.Kalabalık bir terörist grubun bölgedeki üs bölgelerini korumakla görevli unsurlara sızma girişiminde bulunduğu belirtildi.

Kar fırtınası ve sisi fırsat bildiler
Edinilen bilgilere göre saldırıda uzun namlulu silahların yanısıra, roketatarlar ve el bombaları da kullanıldı. Askeri kaynaklar, bölgenin haftalardır kar altında olduğunu, saldırı sırasında kar fırtınası nedeniyle görüş mesafesinin bir kaç metreye indiğine vurgu yaptı.

Saldırının ardından bölgeye çok sayıda takviye birlik sevk edildi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@