banner208

Eskişehir'de bir kişinin öldürüldüğü kavganın duruşması başladı!

Eskişehir’in Alpu ilçesinde iki tekel bayii işletmecisi arasında çıkan ve 1 kişinin hayatını kaybettiği bıçaklı kavga olayında sanıkların yargılanmasına başlandı.  

ADLİYE 06.01.2022, 17:13 07.01.2022, 17:29
Eskişehir'de bir kişinin öldürüldüğü kavganın duruşması başladı!

Eskişehir 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasında, maktul R.A’yı ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis istemiyle yargılanan tutuklu sanık M.S.A., ‘basit yaralama’ ve ‘kasten yaralama’ suçlarından tutuksuz yargılanan sanıklar U.T. ve A.C.A. ile taraf avukatları mahkeme salonunda hazır bulundu. Mahkeme heyeti olay gününe ilişkin sanıkların savunmalarını ve 13 tanığın beyanlarını dinledi. 

“Biz sana çarşıya çıkma demedik mi’ diyerek bana saldırdılar” 

Duruşmada söz alan tutuklu sanık M.S.A., maktul R.A.’nın mahallede E.T.’nin mülkiyetindeki başka bir tekel bayiinde çalıştığını ve aralarındaki rekabetten dolayı kendisine sürekli tehdit ve baskıda bulunduklarını söyleyerek, “Olay gecesi eve gittim. H.E. ile buluşup oturduk. Daha sonra benim aracımla gezmeye çıktık ve E.’nin aracıyla karşıdan gelirken denk geldik. Daha sonra U dönüşü yaparak beni takip etmeye başladılar. Korna basarak arkamdan selektör yaptılar ve sonrasında hızlanıp aracı önüme kırarak yolu kestiler. Sanık U. ve maktul araçtan inerek benim aracımın başına geldiler. Ben araçtan inmedim. ‘Biz sana çarşıya çıkma demedik mi’ diyerek bana saldırdılar. U.’nun elinde ters tuttuğu bir bıçak vardı ve bana yumruk salladı. Daha sonra R. ve U. benim arabamın içine binerek beni araç içerisinde darp ettiler. O sırada yanımdaki arkadaşım yapmamaları için yalvarıyordu. Arabanın içinde darp edilirken, tedirgin olduğum için aracımın içerisinde bulunan meyve bıçağını elime aldım. Sonra muhtar K. gelip bizi ayırdı ve meyve bıçağını elimden aldı. Bana evime gitmemi söyledi. Eve giderken tekrar gruplar halinde önümü keserek küfür ve hakaretler savurdular. Ben de araçtan inip ‘niye küfrediyorsunuz, ben size ne yaptım’ dedim. R. bıçakla koşarak üstüme geldi. Bir tane yumruk salladım. Sonra sanık U. geldi ve elinde ters tuttuğu bıçakla bana saldırmaya başladı. Bıçağı sallarken biri sol böbrek kısmıma isabet etti. Aldığım darbelerle orada ne yaptığımı hatırlamıyorum. Benim elimde hiçbir şekilde bıçak yoktu. Ben sanık U.’nun cinayeti işlediğini düşünüyorum. Ben hiçbir şey yapmadım." dedi. 

“Yanından geçerken bizim araca bakarak küfretti” 

Duruşmada savunma yapan tutuksuz sanık U.T., “Sanıklar ve maktulü tanıyorum. Olay günü R. ve diğer arkadaşlarla alkol alıyorduk. R. işinin olduğunu söyleyerek yanımızdan ayrıldı, sonra geldi. M.’nin kendisini takip ettiğini söyledi. Sonra kalktı ve alkollü olduğu için ben de başına iş gelmemesi için onunla gittim. M.’nin aracıyla karşılaştık. Yanından geçerken bizim araca bakarak küfür etti. R. küfrü duyunca U dönüşü yaptı. Arkasından bir süre takip ettik ve sonunda önüne kırdı. Olayın büyümesin engellemek için arabadan ilk ben indim. M. arabanın içindeyken cam açıktı ve küfür etti. Ben de ona tokat attım. O sırada etraf kalabalıklaştı ve bizi ayırdılar. Benim elimde bıçak yoktu. Ben M.’nin aracına binmedim sadece dışarıdan vurdum. Muhtar bizi kahvehanenin oraya çekti, ben ne olduğunu anlamadan sanık M. ve maktul R. kavga etmeye başladılar. Biz ayırmaya koştuk. M. o karmaşada beni bıçakla yaraladı. M.’nin nasıl yaralandığını bilmiyorum, ben yapmadım. Maktulün nasıl bıçaklandığını görmedim” diye konuştu. 

Tutuksuz sanık A.C. ise savunmasında olay gününü anlatarak, elinde bıçak olmadığını ve M.’nin kendisini bıçakladığını belirterek, tutuklu sanık M.S.A.’dan şikâyetçi olduğunu söyledi. 

Tanık beyanlarını dinleyen mahkeme heyeti, sanıkların mevcut hallerinin devamına hükmederek duruşmayı 8 Mart’a erteledi. 

Olayın geçmişi 

Alpu ilçesi Bozan Mahallesi’nde tekel bayi işleten R.A. ve beraberindeki arkadaşları A.C.A. ve U.T. ile aralarında iş yeri anlaşmazlığı bulunan tekel bayii işletmecisi M.S.A. arasında tartışma çıktı. Çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Kavgada M.S.A., bıçakla R.A.’yı göğsünden, A.C.A. ve U.T.'yi de çeşitli yerlerinden yaraladı. Bu sırada U.T. de yanındaki bıçakla M.S.A.'yı yaraladı. Yaralılar kendi imkânları ile Alpu Devlet Hastanesi’ne ulaştı. Yaralılardan R.A., yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. U.T. ve A.C.A. Eskişehir Şehir Hastanesi’ne, M.S.A. ise Yunus Emre Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
-2
hafif kar yağışlı
Gelişmelerden Haberdar Olun
@